IEVAS VESELĪBA Nr. 18 2021

Tava ātrā palīdzība – IEVAS VESELĪBA! Konsultanti – tikai labākie Latvijas speciālisti. Iznāk katru otro piektdienu.

Numurā lasi:

  • Rudens pamodinājis saaukstēšanās vīrusus. Ko darīt ar iesnām - ārstēt vai gaidīt, kad pāries pašas? Vai klepu vajag mīkstināt? Iet uz darbu slimam nav smuki, bet.... varbūt tomēr?
  • Neaizej ar sirdi! Sirds un asinsvadu slimības ir biežākais nāves iemesls Latvijā, bet – tā nav nolemtība! Riskus ir iespējams mazināt! Lai tev vai taviem mīļajiem nebūtu jāguļas kapā pirms laika, žurnāls IEVAS Veselība un izdevniecība Žurnāls SANTA kopā ar ārstiem uzsāk akciju, kas tev palīdzēs noskaidrot visu par sirds veselību – sākot ar profilaksi un beidzot ar izmeklējumiem un dakterēšanos.
  • Piecus gadus pēc sirds operācijas eksprezidents RAIMONDS VĒJONIS pirmo reizi publiski stāsta par pārdzīvoto. Agrāk viņam likās – 38 grādi vīrietim nav nekāda temperatūra,. Ielaistā saaukstēšanās izrādījās asins saindēšanās, un ārstiem bija jāglābj viņa dzīvība. «Esmu iemācījies, ka vismaz reizi gadā tomēr veselības tehniskā apskate jāiziet.»
  • Bērns stundām ilgi mazgā rokas vai baidās iet ārā - ka tik nenomin kādu kukainīti, un tu nesaproti, kāpēc tāds satraukums. Bērnu psihiatrs ŅIKITA BEZBORODOVS zina ne vien atbildi vien uz šo jautājumu, bet galvenais - kā palīdzēt. Un arī to, ko mammām un tētiem noteikti nevajag darīt, ja bērnu nomoka uzmācīgas domas un rīcība, kas izskatās pēc apsēstības.
  • P.Stradiņa klīniskās univesitātes slimnīcas galvenā ārste anestezioloģe EVA STRĪĶE piedalās vissarežģītākajās sirds operācijās. Mirklis, kad pacients pēc sirds transplantācijas atgriežas dzīvē, ir visbrīnišķīgākais viņas darbā. Par no īstenības neatšķiramiem sapņiem, ko, mostoties no narkozes, redz pacienti, un par empātijas nezaudēšanu, saskaroties ar nāvi, lasi intervijā.
  • Mammai vai omei rokas trīc kā apšu lapas? Kafija izlīst, zupa neturas karotē, rokraksts drebelīgs un grūti trāpīt telefona taustiņam. Vai tiešām parkinsonisms?! Bet varbūt vecuma norma?! Visticamāk, ne viens, ne otrs.
  • Ražotāji sola, ka viedpulkstenis ne vien saskaitīs noietos soļus un izsvīstās kalorijas, bet arī izmērīs pulsu, asinsspiedienu un skābekļa līmeni asinīs.  Ko domā ārsti - vai gadžeti ir ņemami par pilnu sirds veselības uzraudzīšanā?
  • Cukura diabēts un kovidpote. Vai vakcinācija vairo riskus līdztekus esošajai kaitei iedzīvoties kādā autoimūnā saslimšanā vai piedzīvot smagākas blaknes? Un kā ar trešo poti, lai nostiprinātu imunitāti? 
  • Par šokolādi domas dalās: vieni, ļaujoties kārdinājumam, mierina sevi , ka šokolāde ir lielisks antioksidantu avots, citi - neskatās pat virsū, jo tā taču ir ar kakao iekrāsots, tāfelītē sapresēts tauku un cukura maisījums. Patiesības un puspatiesības atmasko detektīve - uztura speciāliste.
  • Par ģenētiskajām analīzēs pārmantotā vēža riska noteikšanai, par otosklerozi, stentu asinsvadā un tūsku kājās - uz lasītāju jautājumiem atbild IEVAS Veselības poliklīnikas ārsti.
  • Kā par valsts naudu restartēties pēc cīņas ar vēzi un atgūt prieku dzīvot? Prasi onkologam vai ģimenes ārstam, lai nosūta tevi uz Spēka avota nometni! Tur tu vari piedalīties arī kopā ar ciešāko cīņubiedru - kādu no tuviniekiem.
Pievienot grozam
Šī e-izdevuma cena ir
vai

E-izdevumu arhīvs

 
×